Nie płakałem po 3D

Nintendo jest ostatnią firmą w branży, która oficjalnie pożegnała się z technologią wyświetlania obrazu 3D w grach. I dobrze.

Pod koniec tygodnia Nintendo zaprezentowało światu nową konsolkę przenośną – New 2DS XL. Konsolka jest większa, poręczniejsza, no i przede wszystkim tańsza w porównaniu z New 3DS XL. Jednocześnie nowa zabawka ostatecznie mówi „dobranoc” opcji wyświetlania obrazu 3D w grach bez korzystania ze specjalnych okularów, która jeszcze w 2011 roku była dla Nintendo oczkiem w głowie.

Będąc zupełnie szczerym, możliwość grania w pełnym trójwymiarze jest fajną przygodą na chwilę, ale robienie z tego motoru napędowego do swoich produkcji to gruba przesada. Już pal licho kwestie zdrowotne! Po prostu opcja ta jest niepraktyczna z marketingowego punktu widzenia.

Znaczek „Now in 3D” na opakowaniu gry jest dla mnie jasnym sygnałem, że zapłacę ciut więcej za gadżet, którego użyję może kilka razy, a potem w ogóle o nim zapomnę, o ile oczywiście będę miał w domu telewizor z funkcją wyświetlania obrazu 3D (choć za cenę takiego równie dobrze mogę kupić nową konsolę, kilka nowych gier i jeszcze trochę mi zostanie). Rozumiem, że np. Batman wygląda fenomenalnie w trakcie scen walki, ale trzymanie na nosie okularów przez całą grę mija się tak naprawdę z celem. Z filmami wyświetlanymi w takim IMAX jest zresztą podobnie: jeśli nie dostanie się oczopląsu w trakcie oglądania Iron Mana, to można dać się wciągnąć. Pod warunkiem, że mówimy tu o scenach akcji, bo w przypadku reszty filmu 3D jest zbędne.

Swojego 3DSa kupiłem niemal kilka miesięcy po premierze i nie żałuję, bo wychodzi na niego masa świetnych gier. Ale z suwaka włączającego obraz 3D skorzystałem może kilka razy i nie trwało to dłużej niż minutę. Tym bardziej krew mnie zalewa, gdy sobie pomyślę, że jakiś czas później na rynku pojawiła się tańsza wersja konsolki i bez opcji 3D. Teraz, kiedy branża odwraca się od 3D mogę być pewny, że nigdy więcej nie popełnię podobnego błędu.

Jedna myśl na temat “Nie płakałem po 3D”

 1. Дьяченко Земля Севастополь в должности заместителя директора филиала ФГБУ «Федеральная кадастровая
  палата Росреестра» по г.Севастополю Дьяченко Валентин Николаевич В 2014 году, возглавлял
  возобновленного органа на территории Севастополя.Дьяченко Земля Севастополь сохранил персонал,
  архивы, данные ГИС по земельным участкам на территории г.Севастополя и технику что дало
  незамедлительно запустить работу Севреестра в городе Севастополь.
  Дьяченко Земля Севастополь поспособствовал взаимодействию с центром Федеральной кадастровой
  палаты Росреестра,Дьяченко Земля Севастополь предоставил площадь для приема документов.
  За удачную работу по созданию филиала ФГБУ «Федеральная кадастровая палата Росреестра» по
  г.Севастополю Дьяченко Земля Севастополь представлен к благодарности руководителя Росреестра РФ.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *