Trzy życzenia do wielkiej Trójcy na E Trzy

Rozpoczęła się karuzela spekulacji i koncert życzeń przed targami E3, które odbędą się tradycyjnie w czerwcu. Także i ja postanowiłem dorzucić coś od siebie, kierując swoje życzenia w szczególności w stronę Wielkiej Trójcy: Sony, Microsoftu i Nintendo.

SONY

Zapowiedź ograniczenia wsparcia usługi PlayStation Now tylko do PlayStation 4 oraz wypuszczenie konsoli w wersji Pro oznacza, że Sony chce raz na zawsze porzucić trupy w postaci PS3 oraz Vita i nareszcie całkowicie poświęcić swoją uwagę PS4. A jest co robić, bowiem o PS5 z całą pewnością nie usłyszymy przez najbliższe kilka lat (jednocześnie nie wierzę w całkowity zmierzch konsol). Tym samym liczę po raz kolejny na solidny zestaw gier, w tym te, które pokazałyby pełnię możliwości Pro (szybsze ładowanie mnie nie rusza) oraz ewentualnie usługi, które zamieniłyby konsolę w prawdziwy multimedialny sprzęt domowej rozrywki, a nie tylko w agregator mediów społecznościowych.

MICROSOFT

Firma z Redmond się nie cacka i na dzień dobry poinformowała, że konferencję przeprowadzi w tym roku nieco wcześniej, bo dzień przed rozpoczęciem imprezy. Mało tego: całość ma koncentrować się na Xbox Scorpio. Po wydaniu PS4 Pro Microsoft nie chciało być gorsze i również postarało się o dopieszczenie swojej konsolki. Jeśli wierzyć zapowiedziom, bebechy nowej-starej konsoli MS mają być lepsze od tego, co można znaleźć w PS4 Pro. Pożyjemy, zobaczymy. Przewiduję, że przynajmniej połowa czasu konferencji zostanie poświęcona samemu Scorpio, aby pokazać, że to idealny sprzęt do podróży na Marsa. W drugiej połowie liczę na silne tytuły na wyłączność. Odgrzewane kotlety z miejsca odrzucam.

NINTENDO

Za kilka dni odbędzie się premiera Switch – konsoli, która zrobiła nie lada raban w zeszłym roku i do tej pory nie zeszła z ust graczy. To bardzo ciekawie zapowiadający się sprzęt i ma swój potencjał, który jednak łatwo można zmarnować. Na tę chwilę cały szum wokół nowej zabawki N budowany jest przez The Legend of Zelda: Breath of the Wild… i to w zasadzie tyle. Szkoda, bo Nintendo pokazało na początku tego roku zapowiedzi kilku nowych gier, takich jak Super Mario Odyssey, Splatoon 2, Xenoblade Chronicles 2 i Dragon Quest XI, i dobrze by było na nich pokazać moc nowej konsolki.

Notka w wersji TL:DR: mniej gadania, a więcej gier, panie i panowie!