O autorze

Paweł Dembowski – rocznik ’90. Tak wyszło, że dziennikarz z zawodu i zamiłowania. Ale przede wszystkim gracz. Jeśli wierzyć naocznym świadkom, zacząłem grać dosyć wcześnie, a pierwszym tytułem było Monstrum na Atari 65XE. Potem jakoś to poszło dalej i kręci się do dziś…

Po przekartkowaniu setek stron tak kultowych pism, jak „CD-Action”, „Secret Service”, „Reset” itp., w którymś momencie swojego życia uznałem, że dobrze byłoby połączyć swoją pasję z rodzącym się zamiłowaniem do zawodu dziennikarza. Szlif swojego warsztatu rozpocząłem na zupełnie fanowskim portalu o grach z gatunku jRPG, Neo jSite. Potem zaliczyłem współpracę z portalem Konsolowisko.pl, skąd później przeskoczyłem do GameOnly. Niedługo po małym rebrandingu tego drugiego, w wyniku czego powstało NEOgo.pl, na pół roku wylądowałem w charakterze współpracownika w magazynie „Neo Plus”. Na samym końcu tej drogi pojawił się portal Gamemusic.pl, do którego piszę nieprzerwanie od ładnych kilku lat. W międzyczasie odbywałem również praktyki i staże w mediach niezwiązanych z grami (głównie radio), ale to już zupełnie inna historia.

Bardzo nie lubię stać w miejscu – każdy czas spędzony na nicnierobieniu uważam za stracony. Dlatego bardzo się staram, aby każdą chwilę wolną od gier i pisania o nich spędzić na robieniu czegoś twórczego: komponowaniu muzyki, rysowaniu komiksów, tworzeniu filmików animowanych, montowaniu dźwięków czy pisaniu powieści. Wszystko to idzie mi topornie i żałośnie, dlatego ze wstydu nie zamierzam się swoimi „dziełami” chwalić. Ale wierzę w to, że praktyka czyni mistrza i kiedyś przyjdzie dzień, kiedy będę mógł to z czystym sumieniem zrobić.